Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpisy

 • sobota, 30 kwietnia 2011
  • Czy dieta dukana może zaszkodzić ??

   Ostatnio coraz częściej pojawia się pytanie: "Czy dieta dukana ma skutki uboczne?, Czy może ona doprowadzić do wyniszczenia organizmu?, Czy nie jest czasem szkodliwa?

   Odpowidź na tego typu pytania wydaje sie trudna, czy tak rzeczywiście jest przekonamy się za chwilę.

   Po pierwsze dieta dukana tak jak każdy inny rodzaj odchudzania nie jest zalecany dla osób przewlekle chorych, osób w ciąży itp. Osoby te powinny kategorycznie skonsultować zamier stosowania diety dukana z odpowiednim lekarzem.

   Po drugie dieta ta zwiększa spożycie bialek i radykalnie ogranicza spożycie węglowodanów i tłuszczy. Każdy chyba wie, że węglowodany i tłuszcze są niezbędne do prawidlowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ich całkowite wyeliminowanie może oczywiście doprowadzić do niepoprawnej pracy nerek, wątroby oraz kilku innych narządów. Wynikiem tego jest np. osteoporoza.

   Po trzecie nie minęły jeszcze nawet 3 lata od pierwszych publikacji tej diety, więc nie mamy co liczyć na jakiekolwiek naukowe potwierdzenia skutków ubocznych, czy też długotrwałych efektów stosowania tej diety. Można tylko przypuszczać, że w ciągu dwóch najbliższych lat pojawią się pierwsze naukowe dowody na ten temat.

   Po czwarte warto zawsze skonsultować się z odpowiednim lekarzem przed stosowaniem każdej diety. Nie mając odpowiedniej wiedzy lepiej nie uczyć się na własnym organiźmie.

   Po piąte nie należy wierzyć bezgranicznie opiniom krążącym po internecie na temat diety dukana. Często są to opinie bardzo subiektywne i nie do końca sprawdzone, napisane pod wpływem emocji, złości oraz innych reakcji.

   Mam nadzieję, że te kilka zdań choć troszkę rozwieje powstałe wątpliwości. Niedługo kolejny smakowity wpis, tymczasem gorąco Wszystkich Pozdrawiam.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Czy dieta dukana może zaszkodzić ??”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   sobota, 30 kwietnia 2011 23:34
 • sobota, 09 kwietnia 2011
  • Potrawy w pierwszej fazie diety dukana

   Pierwsza faza diety polega na wyborze posiłków z następujących zestawów:

   • jajka w koszulkach,
   • pasta jajeczna,
   • kotleciki z otrąb,
   • pieczony kurczak.


   Jak widać nie są to potrawy trudne, a składniki do tych potraw są ogólnodostępne. Nawet dla osoby początkującej w kuchni i stawiającej pierwsze kroki w diecie dukana ich przygotowanie nie powinno stanowić większego problemu. Warto dodać tutaj, że przy posiłkach tych istnieją pewne ograniczenia. W przypadku pasty jajecznej występujący tłusty majonez należy zastąpić jogurtem naturalnym. Z kolei w skład kotlecików otrębowych wchodzą tylko i wyłącznie otręby z jajkiem. Należy pamiętać też, że kotleciki te w diecie dukana ją zastąpić nam pieczywo. Należy także pamiętać, że kotleciki smażymy na suchej teflonowej patelni.
   Z kolei pieczony kurczak musi być pozbawiony całkowicie tłuszczu. Oznacza to, że tłuszcz, który się wytopi w procesie pieczenia musi być usunięty.
   Na tą chwilę informacje te powinny wystarczyć wszystkim, u których króluje dieta dukana. Mam nadzieję, że pozostaniecie nadal na diecie, a każdy kolejny dzień będzie to kilka deko mniej. Pamiętajcie, że silna wola i przestrzeganie zasad diety pozwoli wam wyglądać jak nasze piękne znane polki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Potrawy w pierwszej fazie diety dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   sobota, 09 kwietnia 2011 07:43
 • piątek, 08 kwietnia 2011
  • 4 fazy diety dukana

   Jak już chyba wspominałem w poprzednich wpisach ten wpis będzie miał na celu opisanie kolejnych fazy diety dukana. Już w tytule wyraźnie widać, że dieta białkowa ma cztery etapy. Każdy z nich jest nieco inny, każdy ma też na celu co innego. Ważne jest, aby zachować wszystkie 4 etapy. Skoro mamy je kolejno opisywać, więc zaczynajmy.

   Etap I

   Polega on na jedzeniu dowolnego posiłku z 8 zestawów. Co ważniejsze posiłki te można jeść w dowolnych ilościach i co ciekawsze o dowlnej porze dnia i nocy. Etap ten trwa dokładnie 10 dni. Jest on stosunkowo prostym etapem.

   Etap II

   Ta część diety dukana polega na zastąpieniu wszelkich posiłków smażonych oraz wszelkich tłuszczy poprzez proteiny. Tutaj mamy miejsce na warzywa oraz proteiny. Etap ten jest najważniejszym ze wszystkich czterech, gdyż to on odpowiada za obniżenie ilości naszych kilogramów. Etap ten stosujemy tak długo, aż osiągniemy pożądaną wagę.

   Etap III

   Etap ten diety proteinowej stosujemy w celu utrwalenia efektów naszego odchudzania. Pierre Dukan podczas opracowywania diety obliczył, że na każdy kilogram, który zrzucimy dzięki diecie potrzebujemy 10 dni tego etapu. Czy tak jest, oczywiście, że nie. Każdy z nasz może dowolnie modyfikować dietę, ale ważne jest, aby nie powrócić do posiłków tłuszczowych.

    

   Etap IV

   Polega na jedzeniu zupełnie dowolnych posiłków, jednak z umierem. Jeden dzień w tygodniu, utarło się, że jest to czwartek mamy na stosowanie diety proteinowej, czyli jedzenia posiłków wyłącznie proteinowych. Ważne jest że ten etap zostaje z nami do końca życia. Warto przygotować sobie plan żywieniowy, gdzie należy dawkować sobie kalorie spożywane w posiłkach.

    

   W tym poście na tym poprzestanę, aby nie robić zbytniego zamętu w głowie. Kolejny post poświęcimy na wypisanie większości dozwolonych produktów i posiłków dzięki nim przygotowanym. Ważne jest, że dzięki tej diecie nie trzeba wstydzić się swojego ciała i być równie pięknym jak znane polki nago.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „4 fazy diety dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   piątek, 08 kwietnia 2011 21:16

Zakładki

 • Partnerzy

Kanał informacyjny