Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpisy

 • poniedziałek, 28 marca 2011
  • Dieta Dukana - ciąg dalszy zrzucania kilogramów

   W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie ogólnie na temat diety Dukana. Wymieniliśmy także przeciwskazania do jej stosowania. Teraz skupimy się na opisaniu jej podstaw. Skoro wiemy co będzie to do dzieła !!!

   Podstawowym założeniem jakie wnosi do naszego życia dieta dukana to całkowite wykluczenie z naszych posiłków wszelkiego rodzaju tłuszczów. Wydawać by się mogło, że takie działanie może być w jakiś sposób szkodliwe dla naszego organizmu. Jest całkowicie przeciwnie. Usunięcie tłuszczów z posikłu nie pozwala naszemu organizmowi ich przyswajać. W ten prosty sposób bardzo szybko stopujemy naszą obecną wagę w miejscu. Akurat ten aspekt jest powszechnie stosowany w wielu innych dietach i nie stanowi żadnej tajemnicy. Oprócz odsunięcia tłuszczów dieta dukana niesie ze sobą także zmianę sposobu samego przyrządzania posiłków. Naszym głównym naczyniem powinien stać się parowar. Ceny tych urządzeń są obecnie stosunkowo niskie i nie powinny stanowić dla większych problemów. Według mnie są to wiele rozsądniej wydane pieniądze niż kupowanie jakichś badziewnych i nic nie zawierających suplementów diety jak "good by apetite", czy innych temu podobnych śmieci.

   Kolejnym milowym krokiem w tej diecie jest przejście z mięc wieprzowych na mięsa drobiowe oraz ryby. Jest to równie ważna rzecz jak pozdbycie się tłuszczów. W ten sposób dieta dukana pozwoli nam uniknąć koljenych porcji tłuszczu zawierających się w samym mięsie.

   Na chwilę obecną te dwa kroki spowodują nam z całą pewnością inną pracę żołądka. Rzeczą normalną powinno być, że możemy stać się rozdrażnieni, pojawić mogą się zaparcia, chwilami możemy mieć napady głodu oraz inne drobne objawy. Niestety tak jak przy innych rzeczach, tak i przy odchudzaniu zawsze jest coś za coś i wystąpić mogąskutki uboczne.

   Już niebawem moje kolejne kroki i słowa jakie przynosi mi dieta dukana.
   Tymczasem gorąco pozdrawiam.

  • Kilogramy w dół - dieta dukana

   W ostatnim czasie coraz więcej słyszymy o diecie Dukana. Mało osób ma świadomość, że dieta ta znana jest już od dłuższego czasu pod nazwą diety proteinowej, czy też jako dieta białkowa. Czoywiście jak przy każdej innym popularnym zjawisku pojawiło się też bardzo wiele błędnych określeń diety Dukana. Przykłady takich niepoprawnych określeń to m.in. "dieta ducana", "dieta dunkana", "dieta duncana". Z pewnością istnieje wiele innych błędów. Jednak ich przytaczanie jest jednak całkowicie pozbawione to sensu. Francuz jakim był Pierre Dukan opracował dietę proteinową już spory czas temu, w obecnych czasach, gdzie odchudzanie jest szczególnie modne i potrzebne została ona jedynie bardziej osławiona.

   Na wstępie napiszę również, że dieta dukana nie jest skierowana do wszystkich. Ze względu na brak pewnych składników naszego pożywienia oraz na zmieniejszanie dawek jedzenia diety tej nie powinny stosować osoby:

   • kobiety w ciąży,
   • matki karmiące piersią,
   • zawodowi sportowcy,
   • cukrzycy,
   • osoby przewlekle chore na schrzenia żałądka.


   W każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skonsultowanie z lekarzem tego co zamierzamy zrobić. Nie trudno się domyślić, że przy zmniejszaniu dawek pożywienia możemy czuć się słabo, czy też zmęczeni. Identycznie jest w przzypadku osób zawodowo zajmujących się sportem. W ich przypadku dieta dukana spowoduje zmniejszenie ilości kalorii, wzmożony wysiłek fizyczny w kolei spowoduje, że organizm będzie się wręcz domagał kolejnych porcji kalorii.

   Tyle więc tytułem wstępu na temat diety dukana. Mam nadzieję, że ten pierwszy post nie zniechęcił Was ogólnymi stwierdzeniami oraz, że doczekacie się kolejnych - szczegółowych informacji na temat diety dukana.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kilogramy w dół - dieta dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 marca 2011 12:59

Zakładki

 • Partnerzy

Kanał informacyjny