Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpisy

 • niedziela, 15 stycznia 2012
  • Woda - podstawowy składnik diety.

   Być może tytuł ten brzmi trochę dziwnie. Wydawać by się mogło, że to białko jest głównym składnikiem diety dukana. Jest to jednak nieprawda. Zgodnie z zaleceniami dra Pierra Dukana podczas stosowania diety powinniśmy spożywać ok. 2 litrów wody dziennie. Z tego wynika, że to właśnie woda jest głównym składnikiem tejże diety. Nie od dzisiaj wiadomym jest, że woda jest niezbędna w większości diet, które do tej pory poznaliśmy. Warto napisać w tym miejscu, że woda jest jak najbardziej niezbędna, jeżeli chcemy dobrze się odchudzać. Jej głównym zadaniem jest wspomaganie wydalania substancji niepożądanych dla naszego organizmu. Łatwo więc domyślić się, że im więcej pijemy tym szybciej te substancje są wydalane.

   Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że oprócz wspomagania usuwania różnego rodzaju substancji z naszego organizmu woda powoduje także zasycenie naszego pragnienia. Dzięki temu odczuwany podczas diety dukana głód jest znacznie mniejszy. Wydawać się może, że 2 litry wody dziennie to bardzo dużo. Gdyby tek ustawić 10 pełnych szklanek, czy kubków obok siebie to pewnie i tak będzie. Jeżeli jednak nalejemy do nich 1 kawę, 2 lub 3 herbaty, kilka napełnimy jakimś sokiem, a resztę wodą szybko zobaczymy, że wcale nie jest to jakaś oszałamiająca ilość.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   niedziela, 15 stycznia 2012 07:53

Zakładki

 • Partnerzy

Kanał informacyjny