Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpisy

 • niedziela, 15 stycznia 2012
  • Woda - podstawowy składnik diety.

   Być może tytuł ten brzmi trochę dziwnie. Wydawać by się mogło, że to białko jest głównym składnikiem diety dukana. Jest to jednak nieprawda. Zgodnie z zaleceniami dra Pierra Dukana podczas stosowania diety powinniśmy spożywać ok. 2 litrów wody dziennie. Z tego wynika, że to właśnie woda jest głównym składnikiem tejże diety. Nie od dzisiaj wiadomym jest, że woda jest niezbędna w większości diet, które do tej pory poznaliśmy. Warto napisać w tym miejscu, że woda jest jak najbardziej niezbędna, jeżeli chcemy dobrze się odchudzać. Jej głównym zadaniem jest wspomaganie wydalania substancji niepożądanych dla naszego organizmu. Łatwo więc domyślić się, że im więcej pijemy tym szybciej te substancje są wydalane.

   Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że oprócz wspomagania usuwania różnego rodzaju substancji z naszego organizmu woda powoduje także zasycenie naszego pragnienia. Dzięki temu odczuwany podczas diety dukana głód jest znacznie mniejszy. Wydawać się może, że 2 litry wody dziennie to bardzo dużo. Gdyby tek ustawić 10 pełnych szklanek, czy kubków obok siebie to pewnie i tak będzie. Jeżeli jednak nalejemy do nich 1 kawę, 2 lub 3 herbaty, kilka napełnimy jakimś sokiem, a resztę wodą szybko zobaczymy, że wcale nie jest to jakaś oszałamiająca ilość.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   niedziela, 15 stycznia 2012 07:53
 • piątek, 30 grudnia 2011
  • Wegetarianie na diecie Dukana

   Jak już doskonale wiemy dieta Dukana składa się z czterech faz. W pierwszej z nich, czyli fazie ataku dozwolone są wyłącznie białka. Z tego wynika, że typowe składniki potraw wegetarian, czyli chleb, orzechy itp. nie są dozwolone. Powstaje więc kluczowe pytanie: Jak stworzyć menu wegetariańskie w oparciu tylko i wyłącznie o składniki dopuszczane przez dietę dra Dukana? O wiele łatwiej mają tutaj wegetarianie, którzy nie odmawiają sobie ryb. W potrawach rybnych mogą znaleźć bardzo duże ilości niezbędnego białka. Dodatkowo owoce morza oraz inne skorupiaki oprócz samego białka stanowią także doskonałe urozmaicenie posiłków. Oprócz tego dieta dukana pozwala na spożywanie jaj oraz części nabiału, jeżeli dodamy do tego wędzonego łososia oraz ser możemy stworzyć dość ciekawe posiłki, które spokojnie wystarczą na fazę ataku w diecie dukana.
   Całkiem inaczej ma się sprawa diety Dukana jeżeli chodzi o wegetarian, którzy nie jedzą nawet ryb. Tutaj na ratunek przychodzi nam taki przysmak jak tofu. Oprócz tego możliwe jest wspomaganie się wybranymi potrawami opartymi o soję. Wprawdzie niezbyt wiele tego będzie i w dłuższym okresie te posiłki mogą nam się znudzić, jednak lepsze to niż nic. Warto pamiętać podczas stosowania diety dukana, aby sprawdzać zawartość węglowodanyów w przygotowanych posiłkach. Pomimo, że dieta dukana dopuszcza wybrane składniki to nie wolno z nimi przsadzać. Dodatkowo na rynku spożywczym występuje prawdziwa mnogość wszelkiego rodzaju składników. Różni producenci używają do swoich produktów różnej ilości składników, dlatego też mleko wyprodukowane przez ednego z nich znacznie różni się od mleka pochodzącego od innego producenta. Sama dieta Dukana nie ma na celu bezwzględnej walki z wegetarianami i jak widać stworzenie realnego posiłku jest możliwe nawet w tym przypadku. Minusem jest jednak to, że gama składników potrzebnych do przyfotowania obiadu, czy śniadania znacznie się zawęża.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wegetarianie na diecie Dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   piątek, 30 grudnia 2011 21:32
 • sobota, 30 kwietnia 2011
  • Czy dieta dukana może zaszkodzić ??

   Ostatnio coraz częściej pojawia się pytanie: "Czy dieta dukana ma skutki uboczne?, Czy może ona doprowadzić do wyniszczenia organizmu?, Czy nie jest czasem szkodliwa?

   Odpowidź na tego typu pytania wydaje sie trudna, czy tak rzeczywiście jest przekonamy się za chwilę.

   Po pierwsze dieta dukana tak jak każdy inny rodzaj odchudzania nie jest zalecany dla osób przewlekle chorych, osób w ciąży itp. Osoby te powinny kategorycznie skonsultować zamier stosowania diety dukana z odpowiednim lekarzem.

   Po drugie dieta ta zwiększa spożycie bialek i radykalnie ogranicza spożycie węglowodanów i tłuszczy. Każdy chyba wie, że węglowodany i tłuszcze są niezbędne do prawidlowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ich całkowite wyeliminowanie może oczywiście doprowadzić do niepoprawnej pracy nerek, wątroby oraz kilku innych narządów. Wynikiem tego jest np. osteoporoza.

   Po trzecie nie minęły jeszcze nawet 3 lata od pierwszych publikacji tej diety, więc nie mamy co liczyć na jakiekolwiek naukowe potwierdzenia skutków ubocznych, czy też długotrwałych efektów stosowania tej diety. Można tylko przypuszczać, że w ciągu dwóch najbliższych lat pojawią się pierwsze naukowe dowody na ten temat.

   Po czwarte warto zawsze skonsultować się z odpowiednim lekarzem przed stosowaniem każdej diety. Nie mając odpowiedniej wiedzy lepiej nie uczyć się na własnym organiźmie.

   Po piąte nie należy wierzyć bezgranicznie opiniom krążącym po internecie na temat diety dukana. Często są to opinie bardzo subiektywne i nie do końca sprawdzone, napisane pod wpływem emocji, złości oraz innych reakcji.

   Mam nadzieję, że te kilka zdań choć troszkę rozwieje powstałe wątpliwości. Niedługo kolejny smakowity wpis, tymczasem gorąco Wszystkich Pozdrawiam.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Czy dieta dukana może zaszkodzić ??”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   sobota, 30 kwietnia 2011 23:34
 • sobota, 09 kwietnia 2011
  • Potrawy w pierwszej fazie diety dukana

   Pierwsza faza diety polega na wyborze posiłków z następujących zestawów:

   • jajka w koszulkach,
   • pasta jajeczna,
   • kotleciki z otrąb,
   • pieczony kurczak.


   Jak widać nie są to potrawy trudne, a składniki do tych potraw są ogólnodostępne. Nawet dla osoby początkującej w kuchni i stawiającej pierwsze kroki w diecie dukana ich przygotowanie nie powinno stanowić większego problemu. Warto dodać tutaj, że przy posiłkach tych istnieją pewne ograniczenia. W przypadku pasty jajecznej występujący tłusty majonez należy zastąpić jogurtem naturalnym. Z kolei w skład kotlecików otrębowych wchodzą tylko i wyłącznie otręby z jajkiem. Należy pamiętać też, że kotleciki te w diecie dukana ją zastąpić nam pieczywo. Należy także pamiętać, że kotleciki smażymy na suchej teflonowej patelni.
   Z kolei pieczony kurczak musi być pozbawiony całkowicie tłuszczu. Oznacza to, że tłuszcz, który się wytopi w procesie pieczenia musi być usunięty.
   Na tą chwilę informacje te powinny wystarczyć wszystkim, u których króluje dieta dukana. Mam nadzieję, że pozostaniecie nadal na diecie, a każdy kolejny dzień będzie to kilka deko mniej. Pamiętajcie, że silna wola i przestrzeganie zasad diety pozwoli wam wyglądać jak nasze piękne znane polki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Potrawy w pierwszej fazie diety dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   sobota, 09 kwietnia 2011 07:43
 • piątek, 08 kwietnia 2011
  • 4 fazy diety dukana

   Jak już chyba wspominałem w poprzednich wpisach ten wpis będzie miał na celu opisanie kolejnych fazy diety dukana. Już w tytule wyraźnie widać, że dieta białkowa ma cztery etapy. Każdy z nich jest nieco inny, każdy ma też na celu co innego. Ważne jest, aby zachować wszystkie 4 etapy. Skoro mamy je kolejno opisywać, więc zaczynajmy.

   Etap I

   Polega on na jedzeniu dowolnego posiłku z 8 zestawów. Co ważniejsze posiłki te można jeść w dowolnych ilościach i co ciekawsze o dowlnej porze dnia i nocy. Etap ten trwa dokładnie 10 dni. Jest on stosunkowo prostym etapem.

   Etap II

   Ta część diety dukana polega na zastąpieniu wszelkich posiłków smażonych oraz wszelkich tłuszczy poprzez proteiny. Tutaj mamy miejsce na warzywa oraz proteiny. Etap ten jest najważniejszym ze wszystkich czterech, gdyż to on odpowiada za obniżenie ilości naszych kilogramów. Etap ten stosujemy tak długo, aż osiągniemy pożądaną wagę.

   Etap III

   Etap ten diety proteinowej stosujemy w celu utrwalenia efektów naszego odchudzania. Pierre Dukan podczas opracowywania diety obliczył, że na każdy kilogram, który zrzucimy dzięki diecie potrzebujemy 10 dni tego etapu. Czy tak jest, oczywiście, że nie. Każdy z nasz może dowolnie modyfikować dietę, ale ważne jest, aby nie powrócić do posiłków tłuszczowych.

    

   Etap IV

   Polega na jedzeniu zupełnie dowolnych posiłków, jednak z umierem. Jeden dzień w tygodniu, utarło się, że jest to czwartek mamy na stosowanie diety proteinowej, czyli jedzenia posiłków wyłącznie proteinowych. Ważne jest że ten etap zostaje z nami do końca życia. Warto przygotować sobie plan żywieniowy, gdzie należy dawkować sobie kalorie spożywane w posiłkach.

    

   W tym poście na tym poprzestanę, aby nie robić zbytniego zamętu w głowie. Kolejny post poświęcimy na wypisanie większości dozwolonych produktów i posiłków dzięki nim przygotowanym. Ważne jest, że dzięki tej diecie nie trzeba wstydzić się swojego ciała i być równie pięknym jak znane polki nago.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „4 fazy diety dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   piątek, 08 kwietnia 2011 21:16
 • poniedziałek, 28 marca 2011
  • Dieta Dukana - ciąg dalszy zrzucania kilogramów

   W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie ogólnie na temat diety Dukana. Wymieniliśmy także przeciwskazania do jej stosowania. Teraz skupimy się na opisaniu jej podstaw. Skoro wiemy co będzie to do dzieła !!!

   Podstawowym założeniem jakie wnosi do naszego życia dieta dukana to całkowite wykluczenie z naszych posiłków wszelkiego rodzaju tłuszczów. Wydawać by się mogło, że takie działanie może być w jakiś sposób szkodliwe dla naszego organizmu. Jest całkowicie przeciwnie. Usunięcie tłuszczów z posikłu nie pozwala naszemu organizmowi ich przyswajać. W ten prosty sposób bardzo szybko stopujemy naszą obecną wagę w miejscu. Akurat ten aspekt jest powszechnie stosowany w wielu innych dietach i nie stanowi żadnej tajemnicy. Oprócz odsunięcia tłuszczów dieta dukana niesie ze sobą także zmianę sposobu samego przyrządzania posiłków. Naszym głównym naczyniem powinien stać się parowar. Ceny tych urządzeń są obecnie stosunkowo niskie i nie powinny stanowić dla większych problemów. Według mnie są to wiele rozsądniej wydane pieniądze niż kupowanie jakichś badziewnych i nic nie zawierających suplementów diety jak "good by apetite", czy innych temu podobnych śmieci.

   Kolejnym milowym krokiem w tej diecie jest przejście z mięc wieprzowych na mięsa drobiowe oraz ryby. Jest to równie ważna rzecz jak pozdbycie się tłuszczów. W ten sposób dieta dukana pozwoli nam uniknąć koljenych porcji tłuszczu zawierających się w samym mięsie.

   Na chwilę obecną te dwa kroki spowodują nam z całą pewnością inną pracę żołądka. Rzeczą normalną powinno być, że możemy stać się rozdrażnieni, pojawić mogą się zaparcia, chwilami możemy mieć napady głodu oraz inne drobne objawy. Niestety tak jak przy innych rzeczach, tak i przy odchudzaniu zawsze jest coś za coś i wystąpić mogąskutki uboczne.

   Już niebawem moje kolejne kroki i słowa jakie przynosi mi dieta dukana.
   Tymczasem gorąco pozdrawiam.

  • Kilogramy w dół - dieta dukana

   W ostatnim czasie coraz więcej słyszymy o diecie Dukana. Mało osób ma świadomość, że dieta ta znana jest już od dłuższego czasu pod nazwą diety proteinowej, czy też jako dieta białkowa. Czoywiście jak przy każdej innym popularnym zjawisku pojawiło się też bardzo wiele błędnych określeń diety Dukana. Przykłady takich niepoprawnych określeń to m.in. "dieta ducana", "dieta dunkana", "dieta duncana". Z pewnością istnieje wiele innych błędów. Jednak ich przytaczanie jest jednak całkowicie pozbawione to sensu. Francuz jakim był Pierre Dukan opracował dietę proteinową już spory czas temu, w obecnych czasach, gdzie odchudzanie jest szczególnie modne i potrzebne została ona jedynie bardziej osławiona.

   Na wstępie napiszę również, że dieta dukana nie jest skierowana do wszystkich. Ze względu na brak pewnych składników naszego pożywienia oraz na zmieniejszanie dawek jedzenia diety tej nie powinny stosować osoby:

   • kobiety w ciąży,
   • matki karmiące piersią,
   • zawodowi sportowcy,
   • cukrzycy,
   • osoby przewlekle chore na schrzenia żałądka.


   W każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skonsultowanie z lekarzem tego co zamierzamy zrobić. Nie trudno się domyślić, że przy zmniejszaniu dawek pożywienia możemy czuć się słabo, czy też zmęczeni. Identycznie jest w przzypadku osób zawodowo zajmujących się sportem. W ich przypadku dieta dukana spowoduje zmniejszenie ilości kalorii, wzmożony wysiłek fizyczny w kolei spowoduje, że organizm będzie się wręcz domagał kolejnych porcji kalorii.

   Tyle więc tytułem wstępu na temat diety dukana. Mam nadzieję, że ten pierwszy post nie zniechęcił Was ogólnymi stwierdzeniami oraz, że doczekacie się kolejnych - szczegółowych informacji na temat diety dukana.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kilogramy w dół - dieta dukana”
   Tagi:
   Autor(ka):
   4cameroon
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 marca 2011 12:59

Zakładki

 • Partnerzy

Kanał informacyjny