Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpis

sobota, 09 kwietnia 2011

Potrawy w pierwszej fazie diety dukana

Pierwsza faza diety polega na wyborze posiłków z następujących zestawów:

 • jajka w koszulkach,
 • pasta jajeczna,
 • kotleciki z otrąb,
 • pieczony kurczak.


Jak widać nie są to potrawy trudne, a składniki do tych potraw są ogólnodostępne. Nawet dla osoby początkującej w kuchni i stawiającej pierwsze kroki w diecie dukana ich przygotowanie nie powinno stanowić większego problemu. Warto dodać tutaj, że przy posiłkach tych istnieją pewne ograniczenia. W przypadku pasty jajecznej występujący tłusty majonez należy zastąpić jogurtem naturalnym. Z kolei w skład kotlecików otrębowych wchodzą tylko i wyłącznie otręby z jajkiem. Należy pamiętać też, że kotleciki te w diecie dukana ją zastąpić nam pieczywo. Należy także pamiętać, że kotleciki smażymy na suchej teflonowej patelni.
Z kolei pieczony kurczak musi być pozbawiony całkowicie tłuszczu. Oznacza to, że tłuszcz, który się wytopi w procesie pieczenia musi być usunięty.
Na tą chwilę informacje te powinny wystarczyć wszystkim, u których króluje dieta dukana. Mam nadzieję, że pozostaniecie nadal na diecie, a każdy kolejny dzień będzie to kilka deko mniej. Pamiętajcie, że silna wola i przestrzeganie zasad diety pozwoli wam wyglądać jak nasze piękne znane polki.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
4cameroon
Czas publikacji:
sobota, 09 kwietnia 2011 07:43

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • 4cameroon napisał(a) komentarz datowany na 2011/04/16 08:02:21:

  Niestety dieta ta do najłatwiejszych nie należy. Obecnie trwa już moje 4 podejście, grunt, że kilogramów jest kilka mniej.

 • Gość novvvy napisał(a) z 80.50.132.* komentarz datowany na 2011/04/20 14:40:41:

  Może mi ktoś wyjaśnić, czy dieta dukana niesie za sobą także jakieś skutki uboczne ?? Opinie na necie są skrajnie różne, jedni zachwalają, inni z kolei opisują, że dieta ta może doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Jak to więc do końca jest??

 • katarzyna_napora napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/07 10:32:01:

  Pierwsza faza nie brzmi najgorzej... Ale niestety leczenie otyłosci nigdy nie jest łatwe :/. Na początku może tylko lekkie zmiany, ale jak przychodzi do tych konkretnych to ludzie wymiękają :/

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny