Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpis

sobota, 30 kwietnia 2011

Czy dieta dukana może zaszkodzić ??

Ostatnio coraz częściej pojawia się pytanie: "Czy dieta dukana ma skutki uboczne?, Czy może ona doprowadzić do wyniszczenia organizmu?, Czy nie jest czasem szkodliwa?

Odpowidź na tego typu pytania wydaje sie trudna, czy tak rzeczywiście jest przekonamy się za chwilę.

Po pierwsze dieta dukana tak jak każdy inny rodzaj odchudzania nie jest zalecany dla osób przewlekle chorych, osób w ciąży itp. Osoby te powinny kategorycznie skonsultować zamier stosowania diety dukana z odpowiednim lekarzem.

Po drugie dieta ta zwiększa spożycie bialek i radykalnie ogranicza spożycie węglowodanów i tłuszczy. Każdy chyba wie, że węglowodany i tłuszcze są niezbędne do prawidlowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ich całkowite wyeliminowanie może oczywiście doprowadzić do niepoprawnej pracy nerek, wątroby oraz kilku innych narządów. Wynikiem tego jest np. osteoporoza.

Po trzecie nie minęły jeszcze nawet 3 lata od pierwszych publikacji tej diety, więc nie mamy co liczyć na jakiekolwiek naukowe potwierdzenia skutków ubocznych, czy też długotrwałych efektów stosowania tej diety. Można tylko przypuszczać, że w ciągu dwóch najbliższych lat pojawią się pierwsze naukowe dowody na ten temat.

Po czwarte warto zawsze skonsultować się z odpowiednim lekarzem przed stosowaniem każdej diety. Nie mając odpowiedniej wiedzy lepiej nie uczyć się na własnym organiźmie.

Po piąte nie należy wierzyć bezgranicznie opiniom krążącym po internecie na temat diety dukana. Często są to opinie bardzo subiektywne i nie do końca sprawdzone, napisane pod wpływem emocji, złości oraz innych reakcji.

Mam nadzieję, że te kilka zdań choć troszkę rozwieje powstałe wątpliwości. Niedługo kolejny smakowity wpis, tymczasem gorąco Wszystkich Pozdrawiam.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
4cameroon
Czas publikacji:
sobota, 30 kwietnia 2011 23:34

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • alicja_86 napisał(a) komentarz datowany na 2011/06/10 15:27:22:

  Równie dobrze można napisać, że minął zbyt krótki czas od powstania tej diety i dlatego nie można stwierdzić, że jest bezpieczna. A osteoporoza nie jest wynikiem zaburzeń pracy nerek czy wątroby, ale wynikiem wydalania wapnia z organizmu z powodu jedzenia niebotycznych ilości białka.
  Pozdrawiam :)

 • annakasprzyk napisał(a) komentarz datowany na 2011/07/06 19:19:26:

  ZOBACZ też to:

  ODCHUDZANIE racjonalne, wg; IRL KRAKÓW.
  BH.305.
  sandrarecho.pinger.pl/m/4500728

  ENGLISH VERSION_______: www.instytutirl.com.pl/index9.php

  Biologia, medycyna.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny