Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpis

piątek, 08 kwietnia 2011

4 fazy diety dukana

Jak już chyba wspominałem w poprzednich wpisach ten wpis będzie miał na celu opisanie kolejnych fazy diety dukana. Już w tytule wyraźnie widać, że dieta białkowa ma cztery etapy. Każdy z nich jest nieco inny, każdy ma też na celu co innego. Ważne jest, aby zachować wszystkie 4 etapy. Skoro mamy je kolejno opisywać, więc zaczynajmy.

Etap I

Polega on na jedzeniu dowolnego posiłku z 8 zestawów. Co ważniejsze posiłki te można jeść w dowolnych ilościach i co ciekawsze o dowlnej porze dnia i nocy. Etap ten trwa dokładnie 10 dni. Jest on stosunkowo prostym etapem.

Etap II

Ta część diety dukana polega na zastąpieniu wszelkich posiłków smażonych oraz wszelkich tłuszczy poprzez proteiny. Tutaj mamy miejsce na warzywa oraz proteiny. Etap ten jest najważniejszym ze wszystkich czterech, gdyż to on odpowiada za obniżenie ilości naszych kilogramów. Etap ten stosujemy tak długo, aż osiągniemy pożądaną wagę.

Etap III

Etap ten diety proteinowej stosujemy w celu utrwalenia efektów naszego odchudzania. Pierre Dukan podczas opracowywania diety obliczył, że na każdy kilogram, który zrzucimy dzięki diecie potrzebujemy 10 dni tego etapu. Czy tak jest, oczywiście, że nie. Każdy z nasz może dowolnie modyfikować dietę, ale ważne jest, aby nie powrócić do posiłków tłuszczowych.

 

Etap IV

Polega na jedzeniu zupełnie dowolnych posiłków, jednak z umierem. Jeden dzień w tygodniu, utarło się, że jest to czwartek mamy na stosowanie diety proteinowej, czyli jedzenia posiłków wyłącznie proteinowych. Ważne jest że ten etap zostaje z nami do końca życia. Warto przygotować sobie plan żywieniowy, gdzie należy dawkować sobie kalorie spożywane w posiłkach.

 

W tym poście na tym poprzestanę, aby nie robić zbytniego zamętu w głowie. Kolejny post poświęcimy na wypisanie większości dozwolonych produktów i posiłków dzięki nim przygotowanym. Ważne jest, że dzięki tej diecie nie trzeba wstydzić się swojego ciała i być równie pięknym jak znane polki nago.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
4cameroon
Czas publikacji:
piątek, 08 kwietnia 2011 21:16

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • zdrowie1221 napisał(a) komentarz datowany na 2013/04/29 16:41:06:

    Haha ja wytrwałam tylko 1 etap.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny