Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpis

poniedziałek, 28 marca 2011

Kilogramy w dół - dieta dukana

W ostatnim czasie coraz więcej słyszymy o diecie Dukana. Mało osób ma świadomość, że dieta ta znana jest już od dłuższego czasu pod nazwą diety proteinowej, czy też jako dieta białkowa. Czoywiście jak przy każdej innym popularnym zjawisku pojawiło się też bardzo wiele błędnych określeń diety Dukana. Przykłady takich niepoprawnych określeń to m.in. "dieta ducana", "dieta dunkana", "dieta duncana". Z pewnością istnieje wiele innych błędów. Jednak ich przytaczanie jest jednak całkowicie pozbawione to sensu. Francuz jakim był Pierre Dukan opracował dietę proteinową już spory czas temu, w obecnych czasach, gdzie odchudzanie jest szczególnie modne i potrzebne została ona jedynie bardziej osławiona.

Na wstępie napiszę również, że dieta dukana nie jest skierowana do wszystkich. Ze względu na brak pewnych składników naszego pożywienia oraz na zmieniejszanie dawek jedzenia diety tej nie powinny stosować osoby:

 • kobiety w ciąży,
 • matki karmiące piersią,
 • zawodowi sportowcy,
 • cukrzycy,
 • osoby przewlekle chore na schrzenia żałądka.


W każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skonsultowanie z lekarzem tego co zamierzamy zrobić. Nie trudno się domyślić, że przy zmniejszaniu dawek pożywienia możemy czuć się słabo, czy też zmęczeni. Identycznie jest w przzypadku osób zawodowo zajmujących się sportem. W ich przypadku dieta dukana spowoduje zmniejszenie ilości kalorii, wzmożony wysiłek fizyczny w kolei spowoduje, że organizm będzie się wręcz domagał kolejnych porcji kalorii.

Tyle więc tytułem wstępu na temat diety dukana. Mam nadzieję, że ten pierwszy post nie zniechęcił Was ogólnymi stwierdzeniami oraz, że doczekacie się kolejnych - szczegółowych informacji na temat diety dukana.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
4cameroon
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 marca 2011 12:59

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Anita KRUK, W-wa napisał(a) z *.net.autocom.pl komentarz datowany na 2011/11/02 21:42:52:

  ZOBACZ TEŻ TO:
  NIEZBĘDNA ENERGIA..DUŻOoooooo !!

  WĘGLOWODANY. TZW. NISKIE WĘGLOWODANY. IG TO BŁĘDY. *****
  BH.40.
  sandrarecho.pinger.pl/m/8256460

  ENGLISH VERSION_______: www.instytutirl.com.pl/index9.php

  Biologia, medycyna.
  44.TEMAT./BH.40./ + inne artykuły wg kolejności.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny