Dieta Dukana - oryginalna i sprawdzona dieta

Dieta Dukana - stworzona przez Pierra Dukana. Przeczytaj - Wypróbuj - Schudnij. Znana także jako dieta białkowa, dieta proteinowa. Każdy może spróbować jak działa dieta dukana.

Wpis

poniedziałek, 28 marca 2011

Dieta Dukana - ciąg dalszy zrzucania kilogramów

W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie ogólnie na temat diety Dukana. Wymieniliśmy także przeciwskazania do jej stosowania. Teraz skupimy się na opisaniu jej podstaw. Skoro wiemy co będzie to do dzieła !!!

Podstawowym założeniem jakie wnosi do naszego życia dieta dukana to całkowite wykluczenie z naszych posiłków wszelkiego rodzaju tłuszczów. Wydawać by się mogło, że takie działanie może być w jakiś sposób szkodliwe dla naszego organizmu. Jest całkowicie przeciwnie. Usunięcie tłuszczów z posikłu nie pozwala naszemu organizmowi ich przyswajać. W ten prosty sposób bardzo szybko stopujemy naszą obecną wagę w miejscu. Akurat ten aspekt jest powszechnie stosowany w wielu innych dietach i nie stanowi żadnej tajemnicy. Oprócz odsunięcia tłuszczów dieta dukana niesie ze sobą także zmianę sposobu samego przyrządzania posiłków. Naszym głównym naczyniem powinien stać się parowar. Ceny tych urządzeń są obecnie stosunkowo niskie i nie powinny stanowić dla większych problemów. Według mnie są to wiele rozsądniej wydane pieniądze niż kupowanie jakichś badziewnych i nic nie zawierających suplementów diety jak "good by apetite", czy innych temu podobnych śmieci.

Kolejnym milowym krokiem w tej diecie jest przejście z mięc wieprzowych na mięsa drobiowe oraz ryby. Jest to równie ważna rzecz jak pozdbycie się tłuszczów. W ten sposób dieta dukana pozwoli nam uniknąć koljenych porcji tłuszczu zawierających się w samym mięsie.

Na chwilę obecną te dwa kroki spowodują nam z całą pewnością inną pracę żołądka. Rzeczą normalną powinno być, że możemy stać się rozdrażnieni, pojawić mogą się zaparcia, chwilami możemy mieć napady głodu oraz inne drobne objawy. Niestety tak jak przy innych rzeczach, tak i przy odchudzaniu zawsze jest coś za coś i wystąpić mogąskutki uboczne.

Już niebawem moje kolejne kroki i słowa jakie przynosi mi dieta dukana.
Tymczasem gorąco pozdrawiam.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
4cameroon
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 marca 2011 19:14

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • 4cameroon napisał(a) komentarz datowany na 2011/04/16 08:30:05:

    U mnie też ciężko, ale daję radę już 4 miesiąc. Najważniejsze jest dobra samopoczucie. To podstawa.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny